Rohelise kooli programmis on ette nähtud seitsmest sammust koosnev tegevusjuhis. Edukaks tegevuseks on vajalik silmas pidada neid kõiki. Oleme juba päris mitu aastat uhked rohelise lipu omanikud ning kõik punktid on meil olnud täidetud.
Igal aastal tegevuskava koostades on järjest keerulisem leida uusi väljakutseid ja arengukohti. Koolidele on ettenähtud õpilaste kaasamine eraldi koostatud esindusmeeskonna näol. Miks mitte teha seda ka lasteaias ja seega panime meie oma majas kokku Rohelise kooli õpilasesinduse.
Esindusse kuulus kahest vanemast rühmast kokku 8 liiget. Arutlus oli ikka keskkonna-alane: Mida saame ära teha meie, et planeedile Maa tekiks vähem prügi. Lapsed on teemaga väga kursis ning oskavad välja tuua erinevaid ideid, tekkis mitmeid arutelusid ja lastele pakkus tegevus põnevust. Igal ühel oli omi vaatenurki ning ideid sai kokku lõpmata palju. Tegevusest panime kokku video. Tahtsime osaleda ka ühel konkursil ning selleks, et oma video ka sellele Mini Negavatt konkursile saata, pidime selle lühendama 2 minuti peale. Mini Negavatt on I-VI klassi koolinoortele mõeldud videokonkurss, kuhu oodatakse videoklippe, mis pakuvad lahendusi erinevatele keskkonnaalastele probleemidele. Parimaid videomeistreid saadab Keskkonnainvesteeringute Keskus klassireisile. Meil läks konkursil hästi ning kevadel saavad õpilasesinduse lapsed oma rühmad viia KIK poolt rahastatavale väljasõidule.
Siin on vaatamiseks olemas siiski täispikk video.